Vědcům se poprvé podařilo vyfotit akci zvanou ,,Kvantové provázání”. Jedná se o jev, kdy se spolu dva body ve vesmíru (např protony, fotony, atd..) okamžitě navzájem ovlivňují, ať už jsou jakkoliv daleko, např. na druhé straně planety nebo na druhé straně vesmíru.
Sám Einstein tento jev popsal jako ,,Strašidelné působení na dálku”.
To proto, že toto kvantové provázání porušuje Einstainovu konstantu vesmíru – rychlost světla, kdy dle Einsteina nic nemůže být rychlejší než světlo. Proto měl z tohoto kvantového provázání Einstein ,,strach”.
Kvantové provázání ale bylo již v minulosti několikrát i laboratorně změřeno, že opravdu existuje. Příklad změřeného laboratorního měření, které bylo provedeno je následující. Byly vystřeleny dva fotony ze stejného zdroje, kdy oba dva byly vzájemně opačně polarizované a provázané. Jakmile se jeden z fotonů přepolarizoval, ten druhý se taktéž přepolarizoval, a to ihned. Těchto podobných měření bylo provedeno nespočet.

Tento jev byl poprvé vyfotografován na obrázku výše. Nám to asi nic moc neřekne, ale pro vědce to slouží jako další důkaz toho, co existuje.
Paul-Antoine Moreau z Univerzity v Glasgow’s School of Physics and Astronomy řekl, že tento obrázek je ,,elegantní demonstrací základní podstaty přírody”. Ještě dodal: ,,Je to vzrušující výsledek, který by mohl být použit k posunu v rozvíjejícím se poli kvantových počítačů a vést k novým typům zobrazování.“
Jak tohoto obrázku vědci docílili? Vymysleli systém, který vystřelil proud provázaných fotonů z kvantového zdroje světla na „nekonvenční“ objekty. To se poté zobrazilo na materiálu z tekutých krystalů, který změnil polarizaci při jejich průchodu tímto materiálem.
O dalších vzájemných působeních a podstatách vesmíru si můžete přečíst v minulých článcích o teoretickým fyzikovi a badateli Nassimu Harameinovi, který propočítal a dokázal propojení všeho, co je ve vesmíru..